Telefon
WhatsApp

Sigorta Teklif Al

Haberlerimiz
Sigorta Teklif Al

Sigorta Teklif Al

Sigorta Nedir?

Sigorta, Belirli bir prim karşılığında gelecekte yaşanabilecek olumsuz durumların teminat altına alındığı bir tür sözleşmedir.

Sigorta şirketleri tarafından sağlanan bu güvence kapsamında, sigorta sahibinin uğrayacağı maddi zararlar karşılanır ve bu sayede beklenmedik durumların bütçe planlamasını bozmasının önüne geçilir.

Poliçe olarak adlandırılan ve sigorta şirketi ile imzalanan yazılı anlaşmanın kapsamı, şirkete göre farklılık gösterebilir.

Poliçe kapsamında sunulan teminat detayları özenle incelenerek ihtiyaca yönelik en uygun seçeneğin belirlenmesi ile sigorta yaptıracak kişi ve sigorta şirketi arasında karşılıklı bir anlaşma sağlanır.

“Sigorta nedir?” sorusunu daha teknik şekilde tanımlayacak olursak:

Sigorta, aynı türden riskle karşı karşıya olan kişilerin belirli bir miktar para ödeyerek oluşturdukları prim havuzudur.

O riskin gerçekleşmesi sonucu zarara uğrayanların zararı bu ortak havuzdan karşılanır.

Parayla ölçülebilen her türlü risk sigortalanabilir.

Katılımcı ne kadar fazla olursa risk daha fazla kişi ile paylaşıldığından zarar da doğal olarak azalır.

Yani sigorta sistemine dahil olan herkes aslında birbirinin zararını öder.

Böylece kimse tek seferde büyük meblağlar ödemek zorunda kalmaz.

Bu ortak havuzun yönetimini de sigorta şirketleri yapar.

Sigorta Ne İşe Yarar?

Sigorta, gerçekleşme ihtimali olan durumlarla karşılaştığında zararının giderilmesini sağlar ve maddi-manevi karşılaşabileceğin problemlerle ilgili olarak destek olur ve gelecekle ilgili de maddi kaygıları azaltır.

Sigorta sayesinde riski yaşamadan önce poliçe yaptırdığın takdirde için rahat olur çünkü herhangi bir kayıp yaşamadan kendini güvence altına almış olursun ve ani bir risk durumunda manevi üzüntünün yanında bir de maddi birikimlerini harcamak durumunda kalmazsın.

Yani zor bir süreci hem maddi hem de manevi olarak yıpranmadan atlatırsın.

Bir başka deyişle de suçsuz olduğun durumlarda başkalarının yol açtığı zararlardan da korunmuş olursun.

Örneğin arabana bir sürücünün çarpıp kaçması durumunda kasko sigortan zararın karşılayacağı için büyük ödemeler yapmak zorunda kalmazsın.

Bireysel emeklilik gibi bir sigorta poliçesi yaptırdığında gelecekte emekli maaşının yanında ek maaş elde eder, maddi açıdan rahat bir emeklilik dönemi geçirirsin.

En değer verdiğin kişiler olan çocukların ve eşine de özel sağlık sigortası yapabilir, onların sağlıklarını güvence altına alabilirsin.

Sigorta Nasıl Yapılır?

Sigorta yaptırmak için internetten sigorta teklifi alarak işe başlanabilir. Hangi sigorta branşına ihtiyaç duyuyorsan internetten teklif alarak fiyatları öğrenebilir, sigorta teminatları hakkında detaylıca bilgi alabilirsin.

Bu sayede bütçene ve ihtiyaçlarına en uygun sigorta poliçesini tercih edebilirsin.

Sigorta Çeşitleri Nelerdir?

Sigortalar; aracını, sağlığını, evini ve hatta cep telefonunu güvence altına alacak şekilde çeşitlilik gösterir.

Bunlar arasında zorunlu olanlar ve isteğe bağlı yaptırılarak ekstra imkânlardan yararlanma olanağı sunan poliçe çeşitleri bulunur.

Sigorta türlerini kısaca şu şekilde sıralayabiliriz.

 1. Zorunlu trafik sigortası
 2. Kasko sigortası
 3. Tamamlayıcı sağlık sigortası
 4. Özel sağlık sigortası
 5. Konut sigortası
 6. DASK zorunlu deprem sigortası
 7. Hayat sigortaları
 8. Evcil hayvan sigortası
 9. Cep telefonu sigortası
 10. Evim Güvende Sigortası
 11. Nakliyat sigortaları
 12. Makine-montaj sigortaları
 13. Seyahat sigortası

Zorunlu Trafik Sigortası

Zorunlu Trafik Sigortası, tüm araç sahiplerinin yasal olarak yaptırmakla yükümlü olduğu zorunlu bir sigorta türüdür.

Zorunlu Trafik Sigortası, trafikte meydana gelebilecek kaza nedeniyle karşı tarafın aracında veya üçüncü şahıslarda oluşabilecek hasarları belli limitler dahilinde karşılar.

Böylelikle araç sahibinin sebep olduğu zararlar teminat altına alınır.

Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırmak için tamkonut.com bizlere ulaşabilirsiniz üzerinden  7/24 sağlanan hasar desteği ile trafiğe güvenle çıkabilirsin.

Kasko Sigortası

Kasko sigortası, araç sahiplerine olumsuz durumlar sonucu kendi araçlarında oluşabilecek hasarlar karşısında sunulan ve isteğe bağlı olarak yaptırılabilen bir ekstra güvencedir. Kasko sigortası olan araçta çarpma, yanma, çalınma veya üçüncü şahıslar tarafından kasıtlı olarak verilen hasar gibi durumlardan doğan zararlar karşılanır.

Poliçe sahiplerine, ödemek zorunda kalacakları büyük miktarların önüne geçmede fayda sağlayan kasko ile ihtiyaç duyulan tüm durumlar gözetilerek teminat limitleri genişletilebilir.

En uygun Kasko Sigortası poliçesine sahip olmak için tamkonut.com’da yer alan 22 sigorta şirketinin teminatlarına göz atabilir, üstelik poliçe kapsamında yer alması durumunda sigortanın vadesi dolduğunda hasarsızlık indiriminden de faydalanabilirsin.

Emlak Danışmanı Olmak İster Misiniz?

Kariyerinizi ve büyümenizi geliştirmenize yardımcı olacağız.
İnsan Kaynakları